sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W najsuchszym miejscu Polski opadów nadal nie widać [POGODA]

spot_img

Podczas gdy większość Polski ma żniwa na finiszu to Podkarpacie przeważnie nawet nie zaczęło kosić zbóż. Dodatkowo na horyzoncie widać duże opady w pasie od Włodawy po Roztocze, Podkarpacie dochodzące do 100 mm.

W nocy na ogół sucho. Jedynie na południe od Kalisza, na Dolnym Śląsku i w Opolskiem będzie się chmurzyć i padać- deszcz ciągły lub na zmianę z mżawką. Nad ranem padać zacznie na Górnym Śląsku i południu Łódzkiego. W ciągu dnia opady zaczną zmierzać na wschód i w dzień mocno popada w Małopolsce, w Świętokrzyskiem a późnym popołudniem na Podkarpaciu i w większości Lubelskiego- z wyłączeniem północy województwa. Na wschodzie i południu Gór Świetokrzyskich i na Podkarpaciu wystąpią burze z ulewami i gradem do 3 cm. Od Krakowa po Kielce i na zachód padać ma słaby ciągły deszcz, chwilami to będzie kropienie.

Po południu na zachodzie i północy miejscami przelotnie popada do 1-4 mm.

W kolejnych godzinach następnego dnia mocno padać ma na Podkarpaciu, wschodzie Małopolski i w większości Lubelskiego. Padać ma ciągły wielogodzinny deszcz. Nad resztą kraju czwartek będzie na ogół suchy i tylko lokalnie pokropi deszcz.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x