sobota, 24 lutego, 2024

W czwartek wichury. Na północnym wschodzie śnieżyce i zawieje śnieżne i gwałtowne ocieplenie [POGODA]

spot_img

Wieczorem jeszcze w całym kraju mniejsze lub większe przejaśnienia. Na północy nasili się wiatr z zachodu w porywach do 45-50 km/h co przy ujemnej temperaturze mocno spotęguje chłód. Na południu bezwietrznie. Między godziną 21:00 a 23:00 na termometrach zanotujemy -3/-1 stopień na zachodzie kraju oraz od Kaszub po Żuławy, Warmię, Mazury, Suwalszczyznę. Około -5/-4 stopni będzie od Wielkopolski po Kujawy, połnocne Mazowsze i środkowe Podlasie. -6 stopni na Dolnym Śląsku i na Ziemi Łódzkiej do -8/-7 stopni na południu Mazowsza, Opolszczyźnie, Górach Świętokrzyskich i w Lubelskim. -9 stopni na południu kraju zaś na Podhalu i w Bieszczadach nawet -15/-12 stopni.

Po północy śnieg zacznie padać w rejonie Żuław, Fromborka zaś mżawka w rejonie Kaszub. Do rana strefa opadów śniegu przesuwać ma się znad Żuław na Warmię, Mazury, północne i wschodnie Mazowsze i Podlasie. Opady mżawki, deszczu przewędrują znad Kaszub, północnej Wielkopolski po Kujawy, zachodnie, środkowe, południowe Mazowsze i przed południem dotrze na północ Lubelskiego. Deszcz pokropi w tym czasie między Szczecinem, Poznaniem, Kaliszem, Łodzią, Radomiem, Kraśnikiem. Na południu kraju pochmurno ale sucho. Nad ranem na termometrach od -3/-1 stopnia na wschodzie i południu do około 0 w centrum; +2/+3 stopni na zachodzie i środkowym zachodzie do +5 na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Wiatr nad ranem już bardzo silny z zachodu w porywach do 55-60 km/h w centrum; 60-75 km/h na północy kraju i do 80 km/h na wybrzeżu.

Do południa sypać ma na Podlasiu i północnym wschodzie Mazowsza. Na Mazurach, Warmii, Mazowszu zacznie dominować deszcz z tym, że na południu Mazowsza najwyżej pokropi. Na południu Polski około południa pokaże się trochę słońca.

Na północy w tym czasie zacznie czaić się front chłodny z linią szkwału. Linia silnych opadów deszczu i porywistego wiatru do 80 km/h znad wybrzeża ruszy przez Polskę w godzinach późno popołudniowych i przed północą znajdzie się juz w regionach centralnych. Najmniej deszczu według modeli spadnie w rejonie Mogilna, Włocławka, Kutna, Łodzi- około 0,5-3 mm. Nad resztą kraju sumy wyniosą około 3-10 mm.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x