czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

W czwartek front zacznie opuszczać Polskę [POGODA]

spot_img

Początek listopada w zachodniej Rosji upłynął z temperaturami w pobliżu 5 stopni Celsjusza powyżej zera. Podobne wartości występowały na południu kraju w rolniczej części Rosji. Na mapach widać jak otwierają się wrota Syberii i już za kilka dni na południu Rosji temperatura spadnie z +5 do -20 stopni Celsjusza. W środkowej części kraju na termometrach będzie już -35 stopni Celsjusza. Ochłodzi się również na wschód od Polski w tym w rejonie Moskwy, gdzie już za tydzień na termometrach będzie do -10 stopni. Europa jednak nadal będzie ciepła, cieplejsza niż powinna o tej porze roku.

Najbliższa noc opady deszczu przyniesie w pasie od Dolnego Śląska po Opolskie, Łódzkie, wschód, południe Kujaw, wschód Wielkopolski, Mazury, Warmię- przeważnie spadnie około 1-3 mm deszczu. Na wschodzie i zachodzie sucho i rześko. W Małopolsce i na Roztoczu możliwe będą przymrozki do -1 stopnia. Na zachodzie kraju około 3-5 stopni. W strefie opadów cieplej do 10 stopni.

W czwartek front odsuwać ma się na wschód, zaś po południu poza nasze wschodnie granice. Deszcz będzie ciągły przez około 2-4 godziny po czym zacznie się przejaśniać. Po południu przelotny deszcz może się zdarzyć także w centrum, na północy i południu kraju- ale tych opadów będzie bardzo niewiele. Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu w porywach do 35-40 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x