czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

To będzie bardzo wietrzny tydzień. Od wtorku do niedzieli w górach wiatr halny [POGODA]

spot_img

Przed nami niezbyt dobry tydzień w pogodzie. Ciepła zima, przedwiośnie a w prognozach epizod lata. W święta w wielu regionach zaczną kwitnąć drzewka owocowe o blisko miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Najbliższa noc przyniesie przelotne opady głównie na zachodzie- Ziemia Lubuska, Pomorza, Wielkopolska, Dolny Śląsk i Opolskie. Najpogodniej na wschodzie. Na termometrach od 0 stopni na wschodzie do 2-4 stopni nad resztą kraju.

W ciągu dnia w całym kraju bez wyjątku przechodzić mają chmury z przelotnymi opadami pomiędzy którymi pokaże się dużo słońca. Wiatr jeszcze dość słaby. Zarówno w poniedziałek jak i wtorek pogoda jeszcze w miarę ma sprzyjać opryskom i wysiewu nawozów. Od środy nasili się wiatr, który do Wielkanocy powieje w porywach do 40-65 km/h zaś w górach do ponad 100 km/h

Głęboki niż na okres świąt przyniesie powodzie w Portugalii, Hiszpanii, Maroko. Burze piaskowe zasłonią niebo w Algierii, Tunezji i na zachodzie Libii. Pył ten wraz z temperaturą rzędu 20-25 stopni dotrze do Polski w przyszły weekend. Bardzo możliwe, że padnie nowy rekord ciepła dla marca.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x