wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Środa będzie najchłodniejszym dniem w ciągu najbliższych 20 dni [POGODA]

spot_img

Najbliższa noc przelotne, choć słabe opady deszczu przyniesie w pasie od Podlasia po Mazury, Warmię oraz od Żuław po Kaszuby, północ Kujaw i Wielkopolski- spadnie do maksymalnie 3-5 mm wody na obszarze 20% wymienionego obszaru. Nad resztą kraju chmury i rozpogodzenia ale bez opadów. Poranek będzie zimny z temperaturą w pobliżu 10 stopni na południu i wschodzie do 12 stopni nad resztą kraju.

W ciągu dnia od Podlasia po wschodnie Mazowsze, Lubelskie, Podkarpacie i południe Małopolski pojawią się chmury z bardzo licznymi opadami deszczu i burzami- sumy opadów zwłaszcza na Roztoczu wyniosą do nawet 20-25 mm. Przeważnie spadnie jednak około 2-12 mm na obszarze około 80-90% regionu. Na zachodzie i północy także miejscami przelotnie popada do 5 mm ale na obszarze nie większym niż 20% obszaru. Najsuszej z nikłą szansą na opady będzie od zachodniego Mazowsza po północ Łódzkiego i wschód Wielkopolski oraz na wybrzeżu.

W kolejnych dniach będzie się stopniowo ocieplać i nastanie już na dobre długie, gorące powietrze. Za półtora tygodnia widać również dłuższą falę upałów.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x