poniedziałek, 26 lutego, 2024

Sobotni poranek przyniesie nawet +5 stopni Celsjusza na zachodzie Polski [POGODA]

spot_img

W nocy powieje już z południa i południowego wschodu a to oznacza wystąpienie w górach halnego. Ten według prognoz wpłynąć ma na temperatury w Opolskiem miejscami na południu Dolnego Śląska- tu nad ranem lokalnie do 5 stopni a na nizinach około 0/+2 stopni. Na wschodzie, Podkarpaciu, Małopolsce, oraz od Kielc po Łódź noc mroźna- -4/-2 stopnie. Na zachodzie i północy aż po rejon Inowrocławia, Mławy, Kłodawy, Sieradza, Wielunia noc na plusie- od +2 do +4 stopni.

Zarówno noc jak i cała sobota bez opadów. Sobotni dzień nadal przyniesie silny wiatr w górach i w regionach podgórskich a także na wschodzie, północy i w centrum kraju- porywy do 45 km/h z południa i południowego wschodu. Na południu powieje silnie tylko w objęciach halnego a na zachodzie wiatr słaby i umiarkowany do 10-30 km/h.

Jeżeli ktoś zagląda w prognozy i szuka opadów, które by rozpuściły nawozy to mogę napisać, że pojawią się w poniedziałek i wtorek opady konwekcyjne- typowo letnie, przelotne i lokalne. Nie popada wszędzie i nie będą to opady burzowe, silne lecz dość symboliczne i krótkotrwałe.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x