poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Przymrozki wrócą do Polski. W środę przy gruncie do -5 stopni! [POGODA]

spot_img

Polska w najbliższym tygodniu znajdzie się w złym położeniu pogodowym. Słońce, wiatry i przymrozki. Dodatkowo susza będzie obejmować coraz większy obszar kraju.

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotne, lokalne opady deszczu pojawią się w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie, południową i wschodnią część Lubelskiego z tym, że najwięcej deszczu spadnie w górach. Na termometrach o poranku przeważnie 8-10 stopni Celsjusza.

Niestety w ciągu dnia temperatura będzie bardzo wolno rosnąć. W dodatku na Podlasiu, Mazurach i Warmii, Mazowszu powieje silny wiatr z północy. Deszcz jeśli gdzieś się pojawi to tylko na krańcach południowych Polski.

W środę o świcie czeka nas pierwszy dzień z przymrozkami. Najzimniej o poranku będzie w rejonie Giżycka- nawet -3/-2 stopnie na wysokości 2 metrów i do -5 stopni przy gruncie. Ujemne temperatury opanują całe Podlasie, Mazury, Warmię i Kurpie. Przymrozki przy gruncie pojawia sie w zagłębiu warzywnym w centrum kraju oraz na południu Mazowsza w zagłębiu sadowniczym. Kolejnym zmartwieniem będzie brak opadów. Są regiony w Polsce gdzie zboża na 4,5 i 6 klasie już usychają. Sytuacja do końca tygodnia będzie sie stopniowo pogarszać.

Napisz komentarz

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x