piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Przed nami bardzo suchy tydzień [POGODA]

Bez wątpienia najsuchszym miejscem w Europie Środkowej jest kilka powiatów na ziemiach polskich. Skrajna susza, która w tym tygodniu może przerodzić się w powolną katastrofę panuje na południu Ziemi Lubuskiej. Ani wczoraj, ani podczas ostatnich frontów nie spadł tam deszcz. W tym tygodniu nie ma co liczyć na opady w Polsce. Deszczownie na polach przydadzą się także w zagłębiu Łęczycy, Skierniewic, Łowicza, Kalisza, Leszna gdzie mamy skrajnie suchy czerwiec. Uradowane będzie Podlasie- tutaj poprzez częste opady na łąkach w wielu miejscach utrzymuje się woda.

Przed nami zimna noc na poziomie 7-10 stopni. Lokalnie na Kaszubach, Suwalszczyźnie, Kielecczyźnie, rejonie Łodzi możemy mieć 5-6 stopni. Noc w całym kraju z bezchmurnym niebem.

W ciągu dnia bezchmurna pogoda utrzyma się w całym kraju przez całą dobę. Z racji suchego powietrza, temperatura szybko wzrośnie i po południu w rejonie Legnicy, Żagania, Leszna będziemy mieli nawet 27 stopni Celsjusza. Wiatr na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim słaby z południa. Nad resztą kraju umiarkowany z północnego zachodu, a na wschodzie silny i porywisty do 45 km/h.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x