piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Piątek w całym kraju zapowiada się chłodniejszy z silnym wiatrem w centrum kraju [POGODA]

spot_img

Wieczorem znad Czech nad Opolskie- zwłaszcza południe regionu a nastepnie nad Górny Śląsk szczególnie na południe i centrum regionu a nastepnie nad zachodnią., połnocną i środkową Małopolskę dotrą burze z opadami do 45 mm i wiatrem do 85 km/h. Bardzo możliwy będzie wał chmurowy. W nocy burze zaczną słabnąć ale opady z nich dotrą nad Lubelskie i zahaczą o południe Mazowsza. Kolejna strefa opadów wieczorem znad Dolnego Śląska w nocy przemieszczać ma się do centrum kraju i największe szanse na opady wystąpią na wschodzie Wielkopolski i północy Łódzkiego. Po północy kolejna nowa strefa opadów utworzy się nad Kujawami i do rana przemieści się na Warmię, Mazowsze i Podlasie.

Na termometrach o poranku od 10 stopni na zachodzie do 13-15 nad resztą kraju a lokalnie na południu i wschodzie od 15 do 17 stopni. W ciągu dnia na Ziemi Łódzkiej, południu Mazowsza w Świętokrzyskiem a wieczorem w Lubelskim powieje silny północno zachodni wiatr w porywach do 45-50 km/h. Nad resztą kraju wiatr umiarkowany wieczorem i o świcie słaby.

Deszcz przed południem pojawi się na wschodzie Lubelskiego i Podlasiu ale tylko lokalnie. Po południu burzowo będzie w Bieszczadach. Lokalne przelotne opady utworzą się między Podlasiem a Kujawami. Nad resztą kraju przeważnie sucho i tylko lokalnie pokropi deszcz.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x