czwartek, 22 lutego, 2024

Nad Polską już jutro zaznaczą sie dwie pory roku [POGODA]

spot_img

Od wtorku do niedzieli w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz częściowo na Roztoczu, Górnym Śląsku zaznaczy się wiosenna pogoda. Będzie ciepło, wilgotno i na dobre wystartuje wegetacja

Najbliższa noc z mrozem- na Podlasiu, Warmii i północnym Mazowszu lokalnie do -10 stopni. Nad resztą regionu oraz na wschodzie, północy i w centrum około -5/-3 stopni. Na zachodzie -3/-1 zaś na południu kraju od -2 do 0 stopni. Noc pogodna od Podlasia po Kaszuby. Nad resztą kraju chmury na zmianę z przejaśnieniami i na Pomorzu nad ranem pojawi się śnieg.

Opad śniegu potrwa około 1-2 godzin i znad Pomorza Zachodniego w ciągu dnia dotrze nad Pomorze Gdańskie a po południu nad Warmię, Suwalszczyznę. Padać ma także od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Łódzkie, Kujawy, Dolny Śląsk, Mazowsze- na ogół mżawka lub deszcz. Opady w ciągu doby sięgną około 1-4 mm.

W kolejnych dniach misz masz. Tak jak i obecnie każdy powiat to zupełnie inna aura. Mimo wszystko można napisać, że południe kraju załapie się już na wiosenne klimaty. Noce na ogół od 0 do +5 stopni zaś w ciagu dnia od +4 do +13 stopni- im bliżej piątku tym cieplej. W środę zwłaszcza po południu i wieczorem popada deszcz. Śnieg dla odmiany spadnie gdzieś mniej więcej w pasie od Wrocławia po centrum- bardziej południowe czyli Wieluń, Potrków, Radom aż po okolice Lublina, Chełma. Północ Polski ma być bardziej sucha, słoneczna i chłodniejsza z codziennymi minusami przez większość doby.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x