czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Na zachodzie kraju pojawią się gwałtowne burze z silnym wiatrem [POGODA]

spot_img

Przed nami gorąca noc. Na termometrach od 16 stopni na Podlasiu i Mazurach do 17 stopni na wschodzie i Podkarpaciu, 18 stopni na Warmii, północy Mazowsza i w Małopolsce do 19 stopni w centrum i na Kujawach. Najcieplej na zachodzie, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni a w Wielkopolsce o wschodzie słońca nie będzie mniej jak 22 stopnie na plusie.

W wielu regionach zachodniej Polski o świcie nie będzie rosy.

Przed południem w całym kraju słonecznie, wietrznie i gorąco. O godzinie 8:00 na zachodzie słupki rtęci przekroczą już 30 stopni osiągając po południu nawet 37 stopni w rejonie Leszna, Głogowa.

Wiatr umiarkowany, na wschodzie suchowiej ze wschodu. Na zachodzie stopniowo zmieniający się ze wschodniego na zachodni

Burze zaczną tworzyć się na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, zachodzie Dolnego Śląska po godzinie 14:00. Będą gwałtowne od Świebodzina po Gorzów, Choszczno z silnym wiatrem do 80 km/h a lokalnie do 120 km/h i na pewno usłyszymy o pozrywanych dachach w jakiejś okolicy.

Wieczorem burze dotrą na Kaszuby i Wielkopolskę. W pierwszej części nocy front dotrze do centrum ale prawdopodobnie będzie rozpadnięty i popada lokalnie a w większości będzie sucho.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x