środa, 28 lutego, 2024

Na wschód napłynie chłodniejsze powietrze z północy [POGODA]

spot_img

Przed nami pierwsza w całym kraju bezchmurna noc. Dopiero nad ranem na Mazury, Podlasie dotrze front chłodny z chmurami i nad ranem lokalnie mgłami. Z racji pogodnego nieba noc zimna na północy. Od Kaszub po Mazury, Warmię, Podlasie może być nad ranem od zaledwie 10 do 13 stopni Celsjusza. Na Kujawach, Mazowszu, Lubelskim temperatura zatrzyma się na poziomie 14-15 stopni. Na południu, zachodzie i w centrum nad ranem od 15 do 17 stopni. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej- około 19-20 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zaś w pasie od Żuław po całej Kujawy, Łódzkie, Śląsk, Małopolskę, Dolny Śląsk zupełnie bezwietrznie.

Przed południem na Podlasiu więcej chmur z frontu chłodnego. Front sprawi, że w ciągu dnia temperatura pozostanie bez zmian względem dnia wczorajszego. Tymczasem na południu i zachód front nie dotrze, w zamian napłynie cieplejsze powietrze z zachodu i tu temperatura wzrośnie- najcieplej- do 37 stopni w okolicy Sławy, Legnicy, Słubic. Będzie to tam ostatnie tak gorące popołudnie w tym tygodniu.

Wiatr w ciągu dnia w pasie od Wielunia po Opole, Wrocław słaby, zaś na Śląsku będzie zupełnie bezwietrznie. Na wschodzie w związku z frontem wiatr powieje silniej z północy w porywach do 30-50 km/h. Na zachodzie wiatr słaby i umiarkowany w porywach do 20-25 km/h z południowego wschodu.

spot_img

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x