czwartek, 22 lutego, 2024

Na Warmii i Mazurach czwartek zapowiada się bezwietrznie [POGODA]

spot_img

W najbliższych 7 dniach najmniejszych opadów spodziewamy sie od Ziemi Łódzkiem po Dolny Śląsk gdzie spadnie od 2 do 11 mm deszczu. Według prognoz dużo deszczu w tym czasie spadnie na Lubelskie a zwłaszcza Podkarpackie i południowe i wschodnie regiony Małopolski. Popada także trochę na zachodzie i północy- w okolicach 7-16 mm deszczu. Pogodę cechować ma zmienność. Dni suche, front z opadami po czym ponownie nadejdą dwa dni suche. Temperatury w tym okresie będą grubo powyżej normy i nie będzie nawet przymrozków.

Tymczasem w nocy deszcz pojawi się od Dolnego Śląska po południową Wielkopolskę- opady będą lokalne, przelotne to maksymalnie 3-4 mm. Nad resztą kraju sucho ale przeważnie pochmurno z lokalnymi mgłami zwłaszcza na północy kraju. Na termometrach od 2 stopni w Sejnach poprzez 6 stopni od Kaszub po Mazury, Podlasie do 8-9 stopni w większości kraju do maksymalnie 12 stopni w Opolu, Nysie i Kluczborku.

W ciągu dnia front oddzielający zimne powietrze w rejonie Suwałk- w dzień zaledwie 2 stopnie ciepła od powietrza na południu Polski gdzie będzie nawet 17 stopni w rejonie Tarnowa przyniesie przelotne opady mżawki, deszczu od całego Podlasia, Mazur i Warmii po Kujawy, Wielkopolskę, Lubuskie. Nad resztą kraju pojawi się trochę przebłysków słońca a bliżej wieczora lokalnie przelotnie popada deszcz.

Wiatr na południu umiarkowany do 30-40 km/h; w centrum, na wschodzie i zachodzie słaby a na Warmii, Mazurach, północy Kujaw ma być całkiem bezwietrznie.

spot_img

Napisz komentarz

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x