czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Początek potężnej suszy [05.08.2020] [POGODA]

spot_imgspot_img

Początek potężnej suszy. Kukurydza będzie szybko zasychać. Na polach szaleć będą kurze Jasie.

W nocy i w środę w godzinach przedpołudniowych oraz popołudniowych na południowym wschodzie kraju możliwe będą jeszcze burze z intensywniejszym deszczem do 12 mm i silniejszym wiatrem do 70 km/h.

Na zachodzie i północy noc bezchmurna, na południu, północnym wschodzie i w centrum do północy sporo chmur, nad ranem niemal bezchmurnie. Temperatura spadnie do zaledwie 5/8 stopni na Kaszubach, 8/11 stopni na zachodzie, północy i południowym zachodzie kraju, 10/12 stopni od Suwałk po Warszawę, Łódź, Opole. Najcieplejsza noc na wschodzie- 12/15 stopni.

Od samego rana na zachodzie i północy błękit nieba. W centrum i na południu oraz północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane- po południu niemal bezchmurnie.

Słaby wiatr, błękit nieba sprawi, że temperatura będzie bardzo szybko rosła.

Po południu na zachodzie i północy do 26 stopni. Na wschodzie do 25 stopni. Najchłodniej od  Mazur po centrum i Małopolskę- ledwie 22/23 kreski powyżej zera.

Po godzinie 18:00 w całym kraju zrobi się bezwietrznie.

Bezwietrzna aura towarzyszyć nam będzie również przez kilka następnych poranków i wieczorów. W ciągu dnia wiatr słaby z licznymi zjawiskami Dust Devie- podczas których wiatr lokalnie osiągnie 60 km/h- przypominają one małe tornada unoszące tumany kurzu, słomy, siana w powietrze.

Od czwartku oprócz blękitu nieba na termometrach od 27 do 32 stopni- będzie duszno, gorąco i nieprzyjemnie.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników