środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Po wielu suchych i bardzo ciepłych dniach zbliżamy się do przełomu w pogodzie [POGODA]

spot_img

Poniedziałek

O poranku będzie bardzo zimno. Przeważnie około 1/6 stopni powyżej zera i w wielu regionach przy gruncie pojawi się przymrozek. W ciągu dnia słonecznie, przeważnie bezchmurnie ze słabymi porywami wiatru. Zrobi się bardzo ciepło. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 20 stopni w Giżycku do 26 stopni na południowym zachodzie, w słońcu chwilami poczujemy upał.

Wtorek

W tym dniu od samego rana nieco silniej powieje wiatr, dzięki czemu poranek zapowiada się cieplejszy, na poziomie 5/10 stopni. W ciągu dnia niebo bezchmurne a słupki rtęci poszybują do nawet ponad 28 stopni na południowym zachodzie. Na południu i w centrum około 26 stopni, wschód otrzyma 24 stopnie, zaś najchłodniej od Suwałk po wybrzeże. Tutaj maksymalnie 22/23 stopnie.

Środa

Lata ciąg dalszy. Po chłodnym poranku w najcieplejszym momencie dnia poczujemy 27/29 stopni na zachodzie i południu kraju, 25/27 stopni na wschodzie i w centrum i najmniej 22/25 stopni wzdłuż województw północnych. W wielu regionach niebo utrzyma błękit od rana do nocy i jedynie miejscami na zachodzie i południu wieczorem słabo zagrzmi.

Czwartek

Tutaj prognozy zaczynają się rozjeżdżać na kilka wersji. Jedna z nich sugeruje, że w ciągu dnia burze z silniejszym deszczem mogą wystąpić na południu, wschodzie i lokalnie w centrum kraju. Opadów nie będzie jakoś dużo i przeważnie obędzie się tylko z większym zachmurzeniem. Nadal ciepło. 25/27 stopni wskażą termometry na wschodzie, południu i w centrum oraz 22/24 stopnie na zachodzie i wybrzeżu.

Piątek deszczowego okresu początek

W tym dniu oraz w weekend nad Europą zachodnią, północną, Alpami i Polską zadomowią się niże z frontami, które zrzucą lokalnie bardzo dużo deszczu. Nie będą to opady burzowe, a ciągłe, wielogodzinne. Jednak takie opady obejmują najwyżej pół kraju, zaś druga część jest znacznie cieplejsza i suchsza.

Podczas ciągłych opadów temperatura w samo południe nie przekroczy 11 stopni. Tam gdzie suszej tez zimno, maksymalnie 14 do 16 stopni Celsjusza.

Tylko w ciągu 3 dni- piątek, sobota i niedziela miejscami między Skandynawią a Alpami spadnie ponad 100 mm deszczu, co jak na wrzesień jest bardzo dużą wartością.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x