piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Po upałach w najbliższym czasie nie będzie już śladu [POGODA]

W poniedziałek o poranku rześko. Przeważnie 11/14 stopni. Nieco cieplej do 16 stopni na wybrzeżu oraz lokalnie na Ziemi Lubuskiej i Podkarpaciu. W nocy miejscami pokropi na wschodzie i w centrum, natomiast silne opady deszczu i burze do 30 mm nękać będą wybrzeże środkowe i wschodnie- pojawi się tak zwany efekt morza.

Silne przelotne opady pochodzenia burzowego na wybrzeżu środkowym i wschodnim utrzymają się do końca dnia. Dodatkowo opady pojawią się również na wybrzeżu zachodnim a także do 100 km w głąb lądu od strony Bałtyku. Tutaj w ciągu dnia miejscami może spaść do 50 mm deszczu. Na zachodzie i w centrum oraz na północnym wschodzie pojawią się bardzo punktowe przelotne opady deszczu do 1-5 mm- przeważnie jednak będzie sucho ponieważ popada na około 10% tego obszaru.

Na południu i wschodzie raczej sucho i jeśli gdzieś popada to już wybitnie lokalnie- około 5% tego obszaru otrzyma deszcz do maksymalnie 3 mm.

Temperatura w poniedziałkowe popołudnie podniesie się do zaledwie 17/19 stopni na deszczowej północy i 22/24 stopni na pozostałym obszarze. 25 stopni odnotujemy w okolicy Sandomierza, Lublina i Rzeszowa.

Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu, na wybrzeżu w porywach do 40 km/h.

Noc z poniedziałku na wtorek jak i z wtorku na środę chłodna. Na północy, wschodzie i w centrum miejscami o porankach zobaczymy około 10 stopni. W ciągu dnia temperatura podniesie się do 21/25 stopni. We wtorek w dalszym ciągu padać ma na wybrzeżu środkowym i wschodnim- ponownie miejscami spadnie tam do 20 mm deszczu. Dodatkowo po południu przelotne opady pojawią się miejscami na wschodzie, południu i w centrum kraju. Przeważnie sucho na zachodzie i południowym zachodzie. Opady będą niewielkie- do 5-7 mm.

W środę na jeden dzień zrobi się cieplej. W godzinach popołudniowych temperatura wzrośnie do 24/29 stopni. Do południa niebo przeważnie pogodne. Dopiero po południu na północy na froncie chłodnym powstaną opady deszczu i burze. Padać po południu może w wielu miejscach na północ od Zielonej Góry, Łodzi, pod wieczór również Radomia, Lublina. W ciągu dnia zacznie nasilać się wiatr, który po południu na wybrzeżu powieje do 55 km/h.

Z środy na czwartek na wybrzeżu sztorm, który utrzyma się przez cały czwartek. Wiatr może wzmagać się do 80 km/h. Na zachodzie i w centrum powieje do 55 km/h- być może bliżej czwartku prędkość wiatru wzrośnie. Na pozostałym obszarze podmuchy sięgną 45 km/h. Po przejściu frontu zrobi się chłodniej- maksymalnie 18/24 stopnie.

Pogoda na dalsze dni staje pod coraz większym znakiem zapytania i dziś nie można nawet nakreślić co w przybliżeniu może nas czekać.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x