wtorek, 30 maja, 2023

Po burzach poczujemy solidny oddech jesieni [POGODA]

spot_imgspot_img

Najbliższej nocy temperatura spadnie do 6/8 stopni od Gorzowa Wielkopolskiego po Pojezierze Pomorskie i Kaszuby, 11/14 stopni na południowym zachodzie, w centrum, północnym wschodzie i wschodzie do 15 stopni od Roztocza po Podkarpacie i wschód Małopolski. Po północy nad Górny Śląsk a w szczególności Małopolskę wkroczą ulewne opady deszczu podczas których może się kilka razy błysnąć.

Będzie padać

Przed południem silne opady deszczu dotrą nad Lubelszczyzne (na Roztoczu rozpada sie dopiero późnym popołudniem i wieczorem), południe, wschód Mazowsza, wschód Świetokrzyskiego oraz zachód, centrum i północ Podkarpacia.

Inna strefa opadów nasilać się będzie na południu Opolszczyzny i u podnóża Sudetów. Około południa opady staną się ulewne i zaczną wędrować w kierunku południa województwa Łódzkiego i Wielkopolskiego. W kolejnych godzinach deszcz spadnie również w centrum, całej wschodniej Wielkopolsce południu Kujaw, zachodzie i północy Mazowsza. Kolejnej nocy opady dotrą również do środkowej Wielkopolski.
Na północy i krańcach zachodnich dużo chmur i nieliczne przejaśnienia, ale bez opadów.

Będzie zimno

W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od maksymalnie 10/12 stopni na południu Opolszczyzny i w Kotlinie Kłodzkiej, 12/14 stopni Od Podlasia po Mazowsze, Ziemię Łódzką, Górny Śląsk, Małopolskę, 15/17 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej do 18 stopni na wschodzie Roztocza i w okolicy Świnoujścia, Kołobrzegu, Reska na Pomorzu.

Wiatr powieje słabo na południu i umiarkowanie na pozostałym obszarze.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x