sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

PIGMiUR z nowym Dyrektorem do spraw Rozwoju!

spot_img

1 lipca br. stanowisko Dyrektora do spraw Rozwoju w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych objął Leszek Weremczuk. Jest związany z rolnictwem od 40 lat i jak sam twierdzi, to nie tylko praca, ale podobnie jak ogrodnictwo, również jego pasja. Leszek Weremczuk od 15 lat zasiada w Radzie Izby, a od 5 lat jest jej wiceprzewodniczącym.

Kim jest nowy dyrektor?

Po ukończeniu w 1984 r. studiów o kierunku ogrodnictwo i uzyskaniu tytułu mgr inż. ogrodnik, podjął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych im. Macieja Rataja w Mieczysławowie koło Kutna. W 1985 r. rozpoczął pracę w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego jako Inspektor ds. Plantacji Nasiennych. W 1997 r. został zatrudniony w PPHU Rolmasz Kutno, dawnej Fabryce Maszyn Rolniczych Kraj Kutno, na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Marketingu i Handlu. Od 1999 r. w Agromie Kutno pracował jako szef zespołu handlowego. W lipcu tego samego roku został Dyrektorem ds. Marketingu i Handlu w firmie Expom Krośniewice. Kolejny etap zawodowej kariery rozpoczął w lutym 2022 r. po objęciu stanowiska Dyrektora ds. Rozwoju Sieci Dealerskich w Unii Grudziądz. 

Nie tylko pasjonat rolnictwa

Warto dodać, iż Leszek Weremczuk uczestniczył w założeniu Grupy Agro 7, która powstała w 1997 r. i był jej koordynatorem do stycznia 2022 r. To nie tylko pasjonat rolnictwa i ogrodnictwa. Wśród jego szerokich zainteresowań są także modelarstwo samochodowe, filatelistyka, numizmatyka, motoryzacja. Jest także miłośnikiem zwierząt, a w szczególności psów. 

Kolejne zawodowe wyzwanie

Do obowiązków nowego dyrektora ds. rozwoju w PIGMiUR należeć będą między innymi: indywidualne spotkania z członkami Izby w celu identyfikacji potrzeb i problemów, które może realizować Izba na ich rzecz, budowanie i podtrzymywanie relacji z członkami, prezentacja działalności Izby, zbieranie opinii na temat działalności Izby wśród szerokiego otoczenia naszej Organizacji, aktywne pozyskiwanie nowych członków, a także aktywne pozyskiwanie wystawców wystaw Agro Show i utrzymywanie relacji z wystawcami. Dodatkowo jego obowiązkami będzie: wsparcie działań marketingowych Izby, wsparcie Zarządu Izby w zakresie rozwoju działań statutowych i doradztwo eksperckie to kolejne obowiązki Dyrektora do spraw Rozwoju w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. 

Źródło: PIGMiUR

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x