środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Piątka Kaczyńskiego – ponad 100 poprawek

spot_img

Senackie komisje – Ustawodawcza oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie zakończyły jeszcze prac nad nowelizacją Ustawy ochronie zwierząt. Do 7 października br. komisja rolnictwa przyjmuje wnioski od podmiotów zewnętrznych. Termin jej posiedzenia nie został jeszcze ustalony.

Posiedzenie komisji ustawodawczej zaplanowano natomiast na 8 października br. (początek: godz. 11.00), a posiedzenie plenarne, podczas którego cały Senat zajmie się nowelą wyznaczono na 13 października.

Poprawki i ekspertyzy

W grę wchodzi analiza grubo ponad stu poprawek od samych senatorów. Nie licząc innych źródeł. Na potrzeby Senatu i komisji zamówiono też szereg różnych opinii i ekspertyz dotyczących m.in. tego jak branże futrzarskie były wygaszane w innych krajach Unii Europejskiej, jak uwarunkowania religijne wpływają na możliwość uśmiercania zwierząt gospodarczych bez zadawania zbędnego cierpienia. W przygotowaniu jest również ekspertyza na temat wpływu ustawy na różne branże gospodarcze czy działalności rolnicze w Polsce.
Dodajmy, że pierwotnie Senat miał się zająć ustawą już 29 i 30 września br., ale z uwagi na skalę problemu i wielość poprawek, które trafiły do komisji, najprawdopodobniej punkt ten zostanie wykreślony z porządku obrad najbliższej sesji.Źródło i foto: Senat RP

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x