czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Ogromny protest w stolicy Hiszpanii. Rolnicy zjechali z całego kraju do Madrytu

spot_img

Zjednoczeni rolnicy z całej Hiszpanii zebrały się w stolicy kraju, w Madrycie, i w efektownym proteście przemierzyli ulice miasta na swoich traktorach. Ich celem było wyrażenie sprzeciwu wobec trudności, z jakimi muszą się zmagać z powodu dotkliwej suszy i rosnących kosztów produkcji. W liczbie 500 osób i 200 traktorów, przybyli z różnych regionów Hiszpanii, rozpoczynając swoją podróż już w poniedziałek.

Rolnicy przyjechali do stolicy z różnych regionów Hiszpanii

Demonstracja składała się z marszu utworzonego przez różne kolumny traktorów, które wyruszyły z różnych punktów we wspólnotach autonomicznych Wspólnoty Walencji, Kastylii i León, Katalonii, Kastylii-La Manchy, Estremadury i Madrytu. Marsz przeszedł przez centrum Madrytu i zakończył się przed Ministerstwem Rolnictwa. Według informacji przekazanych przez organizację Unió de Pagesos de Catalunya i Unión de Uniones, w środę rano udało się zgromadzić ponad 500 osób i 200 traktorów. Demonstracja była wzbogacona o silne i wymowne elementy, takie jak symbolika kościotrupów, które miały za zadanie ukazać dramatyczny problem.

Rolnicy domagają się bezpośredniej pomocy i lepszej polityki wobec skutków suszy i kryzysu na Ukrainie

 Setki rolników zwróciło się o bezpośrednią pomoc w celu złagodzenia skutków suszy i pokrycia przekroczeń kosztów spowodowanych m.in. wojną na Ukrainie. Domagają się także polityki hydraulicznej, która zagwarantuje zaopatrzenie w wodę zarówno dla zwierząt gospodarskich, jak i do skutecznego nawadniania. Zdaniem zrzeszonych rolników. pomimo zapewnień rządu sytuacja na wsi nie poprawia się, a pomoc dla rolników wciąż nie osiąga satysfakcjonującego poziom.

Ponadto, w proteście postulowano również:

  • Adaptację modułów podatkowych IRPF (Podatku Dochodowego od Osób Fizycznych) w celu uwzględnienia specyfiki rolnictwa.
  • Zwolnienie rolników z opłat podatku rolniczego na okres jednego roku, aby złagodzić ich obciążenia finansowe.
  • Zapewnienie ciągłości istnienia organizacji stowarzyszeniowych w sektorze rolniczym, takich jak kooperatywy, stowarzyszenia producentów, wspólnoty irygacyjne, itp., które odgrywają istotną rolę w wsparciu i rozwoju rolnictwa.

źródło: twitter; rtve.es

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x