czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ogromny pożar: pali się od 15 do 20 stert z belami słomy

spot_img

Jak podaje portal gazetawroclawska.pl dzisiaj koło godziny 5 wybuch potężny pożar w Jordanowie Śląskim, położonym przy trasie DK8 Wrocław – Kłodzko. Zapaliło się tam kilkanaście stert słomy, gromadzonej przy zakładzie produkcji zakładzie przetwórstwa słomy DM Celus w Jordanowie Śląskim, gdzie produkowany jest pelletu. W akcji gaśniczej bierze udział aż 16 zastępów strażaków, trzeba było ściągnąć posiłki spoza powiatu wrocławskiego.

Na razie za wcześnie na podanie choćby wstępnych przyczyn pożaru, nadal trwa akcja gaśnicza. Skierowano do niej dostępne zastępy państwowej straży pożarnej, a także ochotników. Ściągnięte zostały posiłki spoza powiatu wrocławskiego, by jak najszybciej opanować zagrożenie.

Słoma, z której po sprasowaniu produkowany jest pellet, to oczywiście materiał wysoce łatwopalny. Strażacy oceniają, że na polu przy zakładzie pali się od 15 do 20 stert składowanej tam słomy. Na szczęście, jak informuje dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania straży pożarnej, w tym momencie nie ma zagrożenia, by ogień przeniósł się w stronę zabudowań zakładowych, jeśli o to chodzi, sytuacja została opanowana. Trwa jednak walka o jak najszybsze ugaszenie ognia i zminimalizowanie strat materialnych.

Podobny pożar wybuchł w tym miejscu jesienią 2012 roku. Wówczas właściciel ocenił straty spowodowane ogniem na około 2 miliony złotych.

źródło: gazetawroclawska.pl

 

fot. OSP KSRG Pustków Wilczkowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników