czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ogromny pożar hali ze sprzętem rolniczym. Niektórych maszyn nie dało się uratować

spot_img

We wtorek, na terenie miejscowości Góra w powiecie śremskim, doszło do groźnego pożaru. Hala magazynowo-garażowa, pełniąca funkcję przechowywania maszyn rolniczych stanęła w ogniu. W wyniku pożaru niektóre maszyny rolnicze zostały całkowicie zniszczone.

Niektóre maszyny rolnicze zostały całkowicie zniszczone

Zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Śremie około godziny 14:43. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki strażackie z różnych miejscowości, w tym ze Śremu, Poznania, Mosiny, Żabna oraz Niesłabina.

Po dotarciu pierwszych zastępów strażackich na miejsce okazało się, że pożar objął znaczną część hali magazynowo-garażowej o rozmiarach 30 na 20 metrów. Wewnątrz znajdowały się maszyny rolnicze, wśród których było cztery ciągniki, pięć opryskiwaczy, jeden siewnik oraz jedna przyczepa.

Skala pożaru była na tyle znacząca, że niektóre maszyny rolnicze zostały całkowicie zniszczone, a konstrukcja dachu hali uległa uszkodzeniu, grożąc zawaleniem. Dzięki szybkiej i zorganizowanej akcji strażaków, udało się uratować kilka z nich. 

W akcji gaśniczej wzięło udział łącznie 9 jednostek strażackich, w tym także jednostka z Poznania. Zgłoszenie otrzymano o 14:50, a akcję zakończono po godzinie 16:00. Jednostki strażackie zdołały powrócić do bazy około 16:50.

 W wyniku pożaru nie odnotowano żadnych obrażeń ani poszkodowanych osób. Przyczyna pożaru pozostaje jeszcze nieznana i będzie przedmiotem dalszych dochodzeń.

źródło: strazacki.pl/ epoznan.pl/ OSP KSRG Żabno/facebook

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x