środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Odwiedź plantacje i poznaj jagodę kamczacką!

spot_img
Weekend to unikalna oferta degustacji i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla rodziców to możliwość pokazania dzieciom jak uprawiane są te superowoce i jacy ciekawi ludzie się tym zajmują. Dla chętnych to możliwość spróbowania jak to jest zbierać owoce. Tej ciekawej i dobrze płatnej pracy będzie w całej Polsce, przez najbliższy kwartał, bardzo dużo. Zapraszamy na plantacje w całej Polsce!
„Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej” to inicjatywa promująca mało jeszcze znany, lecz nietuzinkowy owoc. Właściwości zdrowotne jagody kamczackiej to jej niepodważalny atut. Dla mnie zadziwiające są również możliwości jakie daje w kuchni: zaczynając od dżemów i nalewek, kończąc na nieograniczonych wręcz możliwościach zastosowania w deserach. Polecam szczególnie sernik przełożony konfiturą z jagody – rekomenduje Jan Krzywda, jeden z współtwórców zaproszenia, Gospodarstwo rolne Mieczysław Krzywda, Michałów Drugi, gmina Opatówek, Wielkopolska. 
Na plantacje zapraszani są miłośnicy ciekawych smaków oraz wszyscy zmęczeni pracą i nauką w domu. Szczególnie serdecznie rodziców poszukujących zdrowych produktów i pomysłów na to jak mogą one zafunkcjonować w codziennej diecie. To co produkujemy dla wielu może stać się symbolem zdrowego stylu życia.
Zaprasza w sumie 26 polskich plantacji jagody kamczackiej: Lubelskie (9 plantacji), Łódzkie (3), Małopolska (2), Mazowieckie (4), Podlaskie i Warmia (3), Pomorskie (1), Świętokrzyskie (3), Wielkopolskie (2).

Mapa Czerwca na plantacjach jagody kamczackiej

Na mapie poniżej, w porządku alfabetycznym: Białopole, Bożatki, Chrzanowo, Dąbrowa Białostocka, Dąbrowica, Dębowo, Izabelmont, Katarzynów, Koło, Krasnopol, Lublin, Michałów Drugi, Modliborzyce, Mokra Prawa, Muniakowice, Nowa Wieś, Opole Lubelskie, Palczew, Piłatka, Podlesie, Przegaliny Duże, Romanówka, Sobki, Sosnowica, Szarek, Szewna i Zaścianki.
Plantacje oznaczone okręgiem, np. Koło czy Nowa Wieś, zapraszają 13-14/06.
Pełne kółka oznaczają zaproszenie, np. Chrzanowo, na weekend 20-21/06.
mapa-jagoda-kamczacka_mapa_terminy finał 27.jpg
Wspólna promocja w mediach
Jest już wspólne wydarzenie na Facebooku „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej”. Przed nami promocja w mediach lokalnych.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt, wtedy zostaną przekazane informacje na temat zaproszenia, w tym mapki oraz materiały na temat walorów jagody.
Szczegóły ofert przygotowanych na 27 plantacji można zobaczyć – tutaj.

Plantatorzy przygotowali ciekawą formę edukacji

W czerwcu plantatorzy kamczackiej zaprezentują swoje plantacje, walory owocu i przetworów. W trakcie zbiorów będą mieli  do dyspozycji wszystkie social media kampanii Czas na polskie superowoce! Każdego dnia inna osoba otrzyma przywilej reprezentowania całej kamczackiej społeczności. Nazwaliśmy to #HaskapChallenge.
Zadeklarowane tematy edukacji: jak wygląda sezon, atrakcyjność smakowa, odmiany, zakupy – na co zwrócić uwagę kupując owoce? Idea mrożenia, dostępne przez cały rok przetwory. Historia ostatnich 20 lat, odpowiedź na pytanie skąd kamczacka jagoda w Polsce, jak to się stało, że polscy plantatorzy – pionierzy nadali kierunek uprawie towarowej w Europie i może nawet na świecie. Będą dietetycy, kucharze, lodziarze, a nawet Koło Gospodyń Wiejskich. Poznamy jagodę chyba z każdej możliwej strony.
Oto kalendarz promocji jagody kamczackiej. Kamczatkę zaprezentują:
 • 10/06 plantacja „Zdrowe Jagody” – Piotr Poseł, Nowa Wieś k. Skały. Dlaczego dorośli i dzieci lubią owoce jagody kamczackiej?
 • 11/06 Plantin, Tadeusz Kusibab – od kultur in-vitro do owocu!
 • 12/06 Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy – „Kamczatka – smaczna i zdrowa” warsztaty kulinarne z dziećmi w Leśniczówka Paryż – Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy, Krupińscy.com
 • 13-14/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 15/06 jagodę pokaże Manufaktura Jagodowa – Gospodarstwo Jacek i Marzena Grabowscy we współpracy z Kołem Gospodyń
 • 16/06 Jagodowe pole – Ewelina i Marek Pielaszkiewicz
 • 17/06 Bluehaskap, Anna Litwin – zobaczymy film o możliwościach przetworzenia jagody, zobaczymy różne przetwory.
 • 18/06 Mariusz Pelc – jeden dzień z życia ekologicznej plantacji jagody kamczackiej
 • 19/06 Jagodowe Marzenie Gospodarstwo Rolne Małgorzata Siłakowska – jagoda kamczacka w codziennej diecie i w przepisach kulinarnych
 • 20-21/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 20/06 Nutracevit – dlaczego produkty z jagody kamczackiej zdobywają świat
 • 21/06 Michał Lewandowski, plantacja jagody kamczackiej, Opole Lubelskie – pyszne i zdrowe lody we współpracy z lodziarnią.

Sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce!”.

Patronat honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników