piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Odpowiedzialny za wprowadzenie Zielonego Ładu, Frans Timmermans, odchodzi z KE

spot_img

Wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, ogłosił we wtorek swoją rezygnację z zajmowanej funkcji, decydując się na powrót do polityki krajowej w swojej ojczyźnie, Holandii. Informację tę potwierdziła Komisja Europejska w oficjalnym komunikacie prasowym.

Frans Timmermans odchodzi z KE

Timmermans w ciągu swojej kadencji był gorący zaangażowany w promowanie polityk związanych z ochroną środowiska i walką ze zmianami klimatycznymi. Jego kluczowym osiągnięciem było wprowadzenie ambitnego projektu Zielonego Ładu oraz programu Fit for 55, który stara się zrównoważyć cele ekologiczne z potrzebami gospodarki. Co dalej z ambitnymi planami UE?

Decyzja Timmermansa wywołała pewne zaniepokojenie, lecz eksperci zapewniają, że nie stanie to na przeszkodzie realizacji priorytetów Unii Europejskiej związanych z klimatem i wzrostem gospodarczym. Wiele kluczowych ustaw dotyczących Zielonego Ładu zostało już przyjętych, a teraz państwa członkowskie przejmują odpowiedzialność za ich wdrożenie.

Marosz Szefczovicz nową osobą odpowiedzialną na Zielony Ład

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wyraziła uznanie dla osiągnięć Fransa Timmermansa oraz podziękowała mu za długoletnią pracę na rzecz europejskich obywateli i instytucji. Rezygnację Timmermansa zaakceptowano z natychmiastowym skutkiem.

W wyniku rezygnacji Fransa Timmermansa, przewodnictwo nad pracami w ramach Europejskiego Zielonego Ładu przejął słowak, wiceprzewodniczący Marosz Szefczovicz. Ponadto, tymczasowo powierzono mu obowiązki związane z polityką klimatyczną, aż do czasu mianowania nowego członka Komisji Europejskiej reprezentującego Holandię.

źródło:money

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x