poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Odkryj urok dawnej wsi na VII Konkursie Orki Zabytkowymi Traktorami w Lubecku!

spot_img

Letni kalendarz pełen atrakcji wzbogaci się wkrótce o kolejne wydarzenie. W dniach 12-13 sierpnia 2023 roku, Skansen Lubecko oraz Sołectwo Lubecko zapraszają mieszkańców i miłośników tradycji wiejskich na wyjątkowe wydarzenie – VII Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami.. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy pragną odkryć urok dawnego rolnictwa oraz spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Co czeka na miejscu odwiedzających?

lubecko

Zabytkowe traktory na polach

Centralnym punktem tej wspaniałej uroczystości będzie VII Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami, który zapowiada się jako zjawiskowe widowisko. Wiekowe traktory ponownie zagoszczą na polach, stanowiąc hołd dla dziedzictwa rolniczego regionu i atrakcję dla fanów techniki rolniczej oraz mechanizacji.

Integracja, zabawy i smakowite rozkosze

Sołecki Festyn „Rodzinne Świętowanie” to nie tylko konkursy i zabawy, ale przede wszystkim okazja do integracji społeczności lokalnej. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Dla młodszych uczestników przygotowano atrakcje, w tym malowanie twarzy, konkursy plastyczne oraz inne zabawy. Natomiast miłośnicy dobrej kuchni będą mieli okazję skosztować tradycyjnie przyrządzanych kartofli z dymfra oraz innych smakołyków w strefie gastronomicznej. Nie może również zabraknąć muzyki i tańca. W programie przewidziano występ zespołu Travers, przy którym będzie można pośpiewać i potańczyć. Na terenie imprezy będzie można również wziąć udział w mini giełdzie.

Impreza odbędzie się na terenie przy posesji Lipska 15 w Lubecku (gmina Kochanowice). Rozpocznie się w sobotę, 12 sierpnia, o godzinie 15:00 i potrwa przez cały weekend, aż do wieczornych godzin niedzieli, 13 sierpnia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x