piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

O krok od tragedii! Strażacy uratowali konia uwięzionego w bagnie [ZDJĘCIA]

spot_img

W okolicach zachodniopomorskiego Wierzchówka koń wpadł w tarapaty, ugrzęzając w bagnie. Właściciele, choć próbowali go wydostać, nie byli w stanie poradzić sobie z sytuacją. Na ratunek zwierzęciu ruszyli strażacy, którzy ostatecznie uratowali go z opresji.

Koń ugrzązł w bagnie

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że koń ugrzązł w bagnie. Właściciele próbowali go ratować – relacjonuje Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Andrzej Podolak.

Na miejsce zdarzenia szybko zadysponowane zostały zastępy strażaków ochotników z Wierzchowa i Świerczyny, oraz PSP z Drawska Pomorskiego. 

Ratowanie konia z mokradła nie należało do łatwych zadań. „Ratownikom udało się przełożyć węże strażackie pod brzuchem konia i zrobić pętle, a potem dzięki sile ludzi i przy użyciu ciągnika udało się unieść i wyciągnąć zwierzę z grzęzawiska”, opowiadał Podolak, opisując skomplikowany proces.

Akcja ratunkowa trwała około dwóch godzin. Dzięki szybkiej reakcji strażaków oraz sprawnemu działaniu podczas akcji, koń został w końcu wydobyty z opresji, a sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

źródło: RMF FM

Napisz komentarz

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x