czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

O krok od tragedii! KOMBAJN SPADŁ Z MOSTU WPROST DO RZEKI 

spot_img

Seria wypadków rolniczych trwa. We wtorek o godzinie 13:23 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu otrzymało zgłoszenie o kombajnie, który wpadł do rzeki Stobrawa. Do akcji ratunkowej zaangażowanych zostało ostatecznie 12 pojazdów, w tym dwie specjalistyczne grupy.

Kombajn wpadł do rzeki

Osiemnaście pojazdów pożarniczych  (w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Brzeg”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Opole”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Nysa” oraz Specjalistyczna Grupa Sonarowa „Paczków”) zostało zadysponowanych do działań ratowniczych w miejscowości Stare Kolnie w powiecie opolskim.

Pierwsza jednostka, która przybyła na miejsce, potwierdziła najgorsze obawy. Kombajn rzeczywiście utknął w rzece, a operator pojazdu był uwięziony w kabinie, która groziła całkowitym zanurzeniem. Strażacy natychmiast przystąpili do działania, zabezpieczając kombajn i podejmując próbę uwolnienia mężczyzny. Pomoc przyszła również z powietrza – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe czuwało nad przebiegiem akcji.

Operator kombajnu pozostawał w kontakcie ze strażakami. Specjalistyczne grupy ratownicze z Opola, Nysy, Paczkowa i Brzegu wykazały się niesamowitą koordynacją i profesjonalizmem. Po zabezpieczeniu pojazdu, przystąpiono do uwolnienia mężczyzny. Wreszcie, po kilku godzinach działań, operator kombajnu został bezpiecznie wyciągnięty z kabiny i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x