czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Grunty zarządzane przez KOWR pomogą uleczyć rynek mieszkaniowy ?

spot_img

Minister rozwoju i technologi Krzysztof Paszyk zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni zostanie zaprezentowana ustawa, która pozwoli uruchomić dodatkowe grunty i budować więcej mieszkań.

„Na obrzeżach dużych miast jest mnóstwo gruntów, które są w zasobach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), są gruntami Skarbu Państwa. Na nich już produkcji rolnej nigdy nie będzie. Możemy te grunty przekazać samorządom, aby uruchomić dodatkowe obszary na potrzeby budownictwa” – powiedział w programie Graffiti z 05.07.2024 roku minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk.

Oficjalne dane pokazują, że stan gruntów pozostających w Zasobie WRSP na 31 grudnia 2023 r. wynosił ogółem 1 335 707 ha, z czego grunty znajdujące się w dzierżawie stanowiły 1 038 061 ha, w zarządzie 16 900 ha, użytkowaniu wieczystym 52 183 ha, dożywotnim użytkowaniu 1 927 ha, bezumownym korzystaniu 11 214 ha.

Źródło: Polsatnews.pl, www.gov.pl, KOWR

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x