czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Nowy rekord Valtry i Nokian Tyres

spot_img

Valtra wraz z producentem opon Nokian Tyres ustanowiły rekord świata w odśnieżaniu dróg ciągnikiem bezzałogowym. Wydarzenie miało miejsce w marcu br., na zamkniętej drodze w Finlandii, gdzie ciągnik Valtra T254 Versu jechał z prędkością 73,171 km/h. W kabinie nie było kierowcy, a ciągnik był sterowany zdalnie.

Valtra T254 Versu zdobyła nagrodę ciągnika roku 2018 i jest cenionym ciągnikiem wśród rolników, osób pracujących w lasach, jak również w usługach komunalnych. W przypadku wspomnianego rekordu nie miało to znaczenia, ale wielu użytkowników szczególnie docenia intuicyjny interfejs SmartTouch.

– Dla wielu naszych klientów łatwość korzystania z podłokietnika SmartTouch obniżyła próg inwestowania w technologie dotąd uważane za mile widziane lub zbyt złożone, takie jak kierowanie automatyczne, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie zauważamy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie pomagające zwiększyć efektywność i integrujące się z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby w naszych ciągnikach SmartTouch stale oferować innowacyjne technologie – mówi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu w spółce Valtra EME.

Ustanowienie rekordu było możliwe nie tylko dzięki ciągnikowi, ale również ogumieniu w jakie został wyposażony. Konstrukcja opon Nokian Hakkapeliitta TRI oraz specjalnie zaprojektowany układ klocków bieżnika zapewniał odpowiedni poziom przyczepności na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Parametry te były istotne nie tylko ze względu na opory generowane przez zamontowane narzędzie do odśnieżania, ale również z uwagi na wysoką prędkość podczas próby.

Przewidywalność opon Nokian Hakkapeliitta TRI i ich zachowanie jak w samochodzie osobowym, a także ich przyczepność sprawiają, że stały się one popularnym wyborem wśród firm wykonujących prace zimowe – oznajmia Toni Silfverberg, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Nokian Heavy Tyres – Właśnie te cechy sprawiają, że pracują one świetnie na rekordowych prędkościach.

To już drugi rekord będący owocem współpracy firm Nokian Tyres oraz Valtra w warunkach zimowych. Trzy lata temu obie firmy, wraz z legendą rajdów Juhą Kankkunenem oraz ciągnikiem Valtra T234 Versu na oponach Nokian Hakkapeliitta TRI, ustanowiły aktualny rekord prędkości jazdy traktorem po lodzie wynoszący 130,165 km/h.

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x