sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowy nawóz Ultra Power od PhosAgro

spot_img

Nawóz Ultra Power NP(S) 20-20(35) to nowa rekomendacja PhosAgro w segmencie nawozów azotowo-fosforowych wzbogaconych o wysoką dawkę siarki na rozpoczynający się sezon wiosenny. Zawarty w produkcie azot w formie amonowej oraz wysoko rozpuszczalny w wodzie fosfor w stosunku 1:1 to innowacyjność pośród dostępnych na rynku nawozów wieloskładnikowych.

Synergia pierwiastków w nawozie

Połączenie pierwiastków w równych proporcjach zwiększa efektywność ich pobierania oraz wpływa pozytywnie na odporność roślin na niekorzystne warunki stresowe, np. wiosenne przymrozki. Ultra Power NP(S) sprawdzi się idealnie w nawożeniu przedsiewnym kukurydzy, rzepaku, zbóż ozimych i jarych, ziemniaków, buraków cukrowych, a także pod uprawy warzywne i użytki zielone. Można go stosować w siewie rzutowym, jaki i w nawożeniu zlokalizowanym. Dzięki wysokiej zawartości siarki nadaje się również do wiosennego nawożenia w oziminach. Dodatkowo siarka wspomaga pobieranie i wbudowywanie azotu w strukturę biomasy roślinnej.

Skład nawozu

  • Azot amonowy – 20%
  • Fosfor (w formie fosforanu) – 20%
  • Siarka – 35%

Stosowanie

  • Nawożenie zlokalizowane – szczególnie rekomendowane w siewie kukurydzy, gwarantuje dostępność składników już na pierwszych etapach wzrostu roślin oraz ich większy wigor początkowy, dzięki czemu możliwa jest redukcja negatywnego wpływu wiosennych spadków temperatur.
  • Przedsiewnie w uprawie zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych i warzyw – aplikowany rzutowo na ok. tydzień przed planowanym siewem lub sadzeniem roślin.
  • Pogłównie w uprawie ozimin – jako dawka startowa azotu oraz uzupełnienie fosforu, jeżeli nie był stosowany jesienią. Szczególnie polecany dla roślin siarkolubnych, takich jak rzepak, pszenica.

Wysoka rozpuszczalność wszystkich składników w wodzie gwarantuje szybką dostępność dla roślin, a co za tym idzie, efektywniejsze pobranie przez korzenie. Ultra Power NP(S) dołącza do bogatej rodziny nawozów z linii Ultra, charakteryzujących się idealnie dobranymi proporcjami składników pokarmowych i znakomitą przyswajalnością oraz czystością chemiczną.

Nawóz dostępny jest w grupie „Chemirol”.

Źródło: mat. prasowe PhosAgro

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x