wtorek, 30 maja, 2023

Nowy herbicyd od Sumi Agro!

spot_imgspot_img

Firma Sumi Agro wprowadza nowy herbicyd, który przeznaczony jest do walki z chwastami dwuliściennymi. FLAME DUO 354 SG, bo o nim mowa, to  nowość od firmy Sumi Agro Poland. 

Nowy herbicyd jest preparatem uniwersalnym, który w swym składzie zawiera dwie substancje czynne   florasulam i tribenuron metylowy. FLAME DUO 354 SG przeznaczony jest do zwalczania najgroźniejszych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jęczmieniu jarym. Można go wykorzystać w technologii zwalczania chwastów wiosną, jak również w korekcie po zabiegu jesiennym. Preparat zwalcza takie chwasty, jak chaber bławatek, mak polny, fiołek polny czy przytulia czepna.

Badania przeprowadzone w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu wykazały najwyższą średnią skuteczność FLAME DUO 354 SG na chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej w porównaniu do 7 najpopularniejszych herbicydów na polskim rynku. Atutem produktu jest nie tylko najwyższa efektywność w wiosennym zwalczaniu chwastów. 

. Najwyższa efektywność w wiosennym

zwalczaniu chwastów to niejedyne atuty produktu, co podkreśla Urszula Filipecka, Dyrektor

Marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.:

– W przypadku nowego herbicydu FLAME DUO na uwagę zasługuje w pierwszej kolejności jego wysoka skuteczność przy niskiej dawce referencyjnej, potwierdzona badaniami Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. Innym z jego atutów jest bardzo szerokie okno aplikacji. Co równie istotne, FLAME DUO pozytywnie wpływa na kondycję roślin po zabiegu. Przekłada się ona na wysokie wskaźniki plonowania. Jeśli dodamy do tego wygodną formulację SG, brak fitotoksyczności, możliwość stosowania w niższych temperaturach i atrakcyjną cenę, to otrzymujemy kompletny i pewny produkt, który mogę z pełnym przekonaniem polecić każdemu producentowi zbóż.

Szerokie okno aplikacji, niska dawka, wysoki plon

Jeśli chodzi o okno aplikacji, to w przypadku FLAME DUO 354 SG jest ono jednym z najszerszych pośród wszystkich herbicydów dostępnych na polskim rynku. Środek można stosować od fazy, gdy widoczne jest trzecie rozkrzewienie (BBCH 23), aż do fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego (BBCH 39). Nowy herbicyd Sumi Agro Poland osiąga najwyższą skuteczność już w dawce referencyjnej 0,06 kg/ha. Oznacza to, że nie zachodzi konieczność zwiększania dawki ani stosowania dodatkowych adiuwantów, co pozytywnie wpływa na opłacalność zabiegu. A to nie koniec dobrych wieści, jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny.

Analizy kondycji upraw, w których zastosowano FLAME DUO 354 SG, wykazały, że jest ona wyraźnie lepsza niż w przypadku aplikacji innych badanych środków chwastobójczych. Za lepszą kondycją roślin idzie wyższe plonowanie. W doświadczeniach polowych zebrany plon pszenicy ozimej był najwyższy w porównaniu z wynikami uzyskanymi z poletek chronionych popularnymi kombinacjami substancji czynnych. Wyniósł on 8,338 t/ha2.

Herbicyd FLAME DUO 354 SG będzie dostępny na rynku w opakowaniach 120, 300 i 600 g, odpowiednio na 2, 5 i 10 hektarów uprawy zbóż. 

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x