sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Nowy Geoportal ARiMR

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła nowy internetowy Geoportal. Narzędzie umożliwia korzystanie z rejestrów danych przestrzennych ARiMR instytucjom obsługującym rolnictwo takim jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Główny Urząd Statystyczny, podmioty z sektora naukowo-badawczego czy organy Komisji Europejskiej. 

Głównym zadaniem serwisu jest udostępnianie podkładów mapowych oraz danych referencyjnych z bazy LPIS, czyli z ewidencji: producentów, gospodarstw rolnych i wniosków o przyznanie płatności. Zasoby systemu mogą być wykorzystywane na potrzeby naukowe, badawcze, statystyczne lub środowiskowe na wniosek podmiotów realizujących ustawowe zadania. W planach jest rozbudowa narzędzia pod względem funkcjonalności oraz poszerzenie zasobów o inne dane z baz Agencji.

Konieczne są uprawnienia 

O dostęp do portalu można się ubiegać od 12 czerwca 2021. Podmioty chcące korzystać z geoportalu muszą uzyskać odpowiednie uprawnienia. Niezbędne jest też dostarczenie ARiMR poprawnie wypełnionego „Wniosku użytkownika zewnętrznego o nadanie lub zmianę uprawnienia dostępu do aplikacji” i podpisanego regulaminu korzystania z konta. Szczegóły dotyczące aplikowania dostępne są na stronie internetowej Agencji. Czynna jest też infolinia pod numerem telefonu:22 318-45-60. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x