poniedziałek, 18 października, 2021
spot_img

Nowe maszyny od Krukowiaka

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Chwastownik

Pomimo trudnej sytuacji w kraju i na świecie Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o. o. nie zwalnia tempa prac, realizuje bieżące zamówienia ale również pracuje nad zupełnie nowymi maszynami. Jedną z nich jest chwastownik, prace nad nim są już ukończone i obecnie trwają testy polowe. Maszyna ta przeznaczona jest do mechanicznego niszczenia chwastów w większości upraw. Testowany egzemplarz posiada szerokość roboczą aż 15 metrów. Do transportu maszyna jest składana hydraulicznie aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami móc poruszać się po drogach publicznych.  Hydrauliczna zmiana kąta natarcia palców roboczych to niewątpliwy atut tej maszyny. nie ograniczamy się tylko do jednej szerokości roboczej, w miarę zapotrzebowania będą produkowane również maszyny o mniejszej szerokości roboczej.

 

 

Ekopielnik

Kolejną maszyną, która w najbliższym czasie pojawi się w ofercie jest pielnik ekologiczny do uprawy międzyrzędowej. Maszyna ta zostanie wyposażone w najnowocześniejsze systemy sterowania. Do precyzyjnego prowadzenia pielnika w rzędzie zostanie zastosowany system z kamerą „czytającą” rzędy. Zastosowany zostanie również system automatycznego podnoszenia poszczególnych sekcji roboczych przy pracy na klinach lub poprzeczach. Obecnie trwają prace końcowe związane z montażem systemów sterowania i wkrótce rozpoczną się pierwsze testy.

 

 

 

 

 

https://agroprofil.pl/p/uprawa-uproszczona-publikacja-specjalna-agro-profil/

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
590ObserwującyObserwuj
8,750SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły