środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Noc pogodna i zimna. Od sobotniego wieczoru ocieplenie [POGODA]

spot_img

Noc zapowiada się sucha i pogodna w większości kraju. Tylko na Warmii i Mazurach przed północą popada jeszcze przelotnie śnieg.

Zimno. Na Podhalu -7/-4 stopnie. Na południu i Roztoczu -5/-3 stopnie. W centrum i na wschodzie około -3/0 stopni. Na zachodzie -2/+1, zaś najcieplej na północy- od 0 do +3 stopni Celsjusza.

W ciagu dnia sporo słońca i sucho na południu, wschodzie, zachodzie i w centrum. Na północy stopniowy wzrost zachmurzenia i po południu pojawią się miejscami opady mżawki i słabego deszczu- im bliżej wieczora tym więcej opadów.

Chłodno. Na południu temperatura wzrośnie do zaledwie 1/3 stopni powyzej zera. Na wschodzie i w centrum do 4 stopni, zaś na zachodzie i północy od 3 do 6 stopni Celsjusza. Podczas opadów na Kaszubach początkowo możliwy spadek temperatury na 2 stopnie powyzej zera.

Wiatr umiarkowany z zachodu w porywach do 50 km/h. Im bliżej godzin wieczornych tym wietrzniej.

Jeżeli prognozy się sprawdzą to w grudniu nie tylko nie będzie prawdziwej zimy, ale i przymrozki będą rzadkością. To znacząco pobudzi rośliny do ponownego rozpoczęcia wegetacji. Prawdopodobnie wygrali Ci, co później posiali swoje zboża ozime.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x