wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Noc na zachodzie i północy bardzo ciepła [POGODA]

spot_img

Zaczyna do nas płynąć gorące powietrze z południa. W nocy na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, wybrzeżu, Dolnym Śląsku będzie nie mniej niż 15-17 stopni, a w rejonie Zielonej Góry nawet 18-19 stopni. Na południu i w centrum 12-15 stopni. Najchłodniej z obfitą rosa od Roztocza po Lublin, Podlasie, Warszawę, Warmię, Mazury, Żuławy, Kaszuby- tu nad ranem 9-11 stopni.

W ciągu dnia wzgórza Kaszubskie zadziałają jak Tatry podczas fenu. Oznacza to, że na wybrzeżu i do 50 km wgłąb lądu będzie niezwykle suche powietrze i bardzo ciepłe. W Świnoujściu jutro nawet 33 stopnie. Pułap upału na wybrzeżu utrzyma się do przynajmniej godziny 18:00. Upalnie na całym zachodzie kraju- najcieplej w rejonie Gubina, Przewozu, Żar- 33 stopnie. Im dalej na wschód tym chłodniej. 26 stopni pokażą termometry na Podlasiu i południu Podkarpacia i Małopolski.

Wiatr na zachodzie, wybrzeżu , Kujawach i w Wielkopolsce umiarkowany do około 25-35 km/h. Na wschodzie i południu słaby do 25 km/h ze wschodu i południowego wschodu. W piatek na zachodzie i wybrzezu nocą nie mniej niż 20 stopni, brak rosy, zaś w ciągu dnia pojawią się suchowieje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

😉

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x