środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Nietypowy baner pojawił się w miejscowości Mściszewo

spot_img

Nietypowy baner pojawił się w miejscowości Mściszewo, gm. Murowana Golina (pod Poznaniem). Rolnik informuje, że będzie budował tam chlewnie, a na pola wylewa gnojowicę i lepiej, aby nikt tam w okolicy nie nabywał działek. 

W popularnym serwisie Facebook pojawił się profil o nazwie ”Gospodarstwo Rolne Adam Świderski”. Na profilu pojawił się post informujący o inwestycji jaka ma powstać w miejscowości Mściszewo.

 

– Odradzam zakup działek budowlanych w jakiejkolwiek części Mściszewa, gm. Murowana Goślina, pow. poznański! Mając na uwadze dobro mieszkańców, planujących budowę wymarzonego domu na wsi, informuję o zamiarze budowy dwóch chlewni na min. 1000 sztuk każda. Ponadto w wielu częściach wsi Mściszewo posiadam pola, na które sumiennie wylewam gnojowicę – nawóz naturalny!! Jeśli nie jesteś gotowy na akceptację walorów wsi – zostań w mieścienapisał autor na profilu Facebook.

 

Na  portalu epoznan.pl czytamy również, że ten wpis to kontynuacja sprawy, która ciągnie się już od ubiegłego roku., ponieważ rodzina Świderskich uzyskała pozytywną decyzję środowiskową na budowę chlewni. Jednak później władze gminy zmieniły zdanie i chciały zablokować inwestycję, argumentując, że hodowla świń na skalę przemysłową nie powinna być prowadzona w sąsiedztwie domostw.

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników