poniedziałek, 18 października, 2021
spot_img

Niedziela pochmurna, z deszczem i silnym wiatrem [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Najbliższej nocy odchodzące opady deszczu pojawiać się będą na północnym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę z przejaśnieniami. Dzięki pogodnemu niebu o poranku w wielu regionach przy gruncie pojawią się przymrozki. Na wysokości dwóch metrów odnotujemy około 0/+2 stopni. Cieplej do +4 stopni na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Opolszczyźnie oraz Podhalu.

Nad ranem padać zacznie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Będzie to około trzygodzinny opad ciągły. Pokropi również miejscami na Dolnym Śląsku. Do południa opady przejdą nad zachodnią, północną i środkową Wielkopolską i Kaszubami. Po południu rozpada się na północy Kujaw (być może opad zahaczy zachód, wschód i centrum województwa), Pomorzu Gdańskim i Warmii. Pod wieczór opady dotrą nad Podlasie (szczególnie północne), a także na północy Mazowsza. Na tym obszarze spadnie około 3-7 milimetrów deszczu.

Na pozostałym obszarze sporo chmur, z dużymi przejaśnieniami na południu kraju. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podskoczy do +4/+5 stopni na północy kraju, +7 stopni na zachodzie i w centrum, do +10/+12 stopni od Tarnowa po Nowy Sącz oraz od Opola po Nysę, Jelenią Górę, Legnicę.

Wiatr w całym kraju silny i porywisty, w górach halny.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
590ObserwującyObserwuj
8,750SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły