środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Niedziela pochmurna, z deszczem i silnym wiatrem [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy odchodzące opady deszczu pojawiać się będą na północnym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę z przejaśnieniami. Dzięki pogodnemu niebu o poranku w wielu regionach przy gruncie pojawią się przymrozki. Na wysokości dwóch metrów odnotujemy około 0/+2 stopni. Cieplej do +4 stopni na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Opolszczyźnie oraz Podhalu.

Nad ranem padać zacznie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Będzie to około trzygodzinny opad ciągły. Pokropi również miejscami na Dolnym Śląsku. Do południa opady przejdą nad zachodnią, północną i środkową Wielkopolską i Kaszubami. Po południu rozpada się na północy Kujaw (być może opad zahaczy zachód, wschód i centrum województwa), Pomorzu Gdańskim i Warmii. Pod wieczór opady dotrą nad Podlasie (szczególnie północne), a także na północy Mazowsza. Na tym obszarze spadnie około 3-7 milimetrów deszczu.

Na pozostałym obszarze sporo chmur, z dużymi przejaśnieniami na południu kraju. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podskoczy do +4/+5 stopni na północy kraju, +7 stopni na zachodzie i w centrum, do +10/+12 stopni od Tarnowa po Nowy Sącz oraz od Opola po Nysę, Jelenią Górę, Legnicę.

Wiatr w całym kraju silny i porywisty, w górach halny.

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników