sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Zrobi się ciepło [POGODA]

spot_img

Gorąca grudniowa pogoda opanowała cały nasz kontynent. Już jutro ciepłe powietrze dotrze nad południowe regiony naszego kraju.

W nocy w całym kraju pojawią się liczne rozpogodzenia. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura spadnie do około -1/+1 stopnia. Cieplej na Pomorzu Zachodnim +3 stopnie oraz pod górami, gdzie temperatura nie spadnie poniżej +5/+7 stopni.

W ciągu dnia przeważnie pochmurno na północy kraju. Na zachodzie, wschodzie i w centrum z każdą kolejną godziną przybywać ma pogodnego nieba. Na południu kraju od rana do wieczora na niebie dominować będzie słońce. Pod wieczór nad Pomorze Zachodnie dotrze front z opadami deszczu do 1-2 milimetrów, który do północy dotrze również nad Kaszuby oraz zachodnią i północną Warmię.

Najniższa temperatura na poziomie +4 stopni na Suwalszczyźnie. Od Podlasia, Warmii po Kaszuby i Pomorze Zachodnie +6 stopni. Na zachodzie i w centrum +8/+9 stopni. W okolicy Puław, Lublina Sandomierza juz +11 stopni. Najcieplej od Dolnego Śląska po Małopolskę i południowy wschód Podkarpacia, gdzie temperatura podskoczy do +12 stopni. Lokalnie w okolicy Przemyśla, Krakowa, Opola, Legnicy możemy mieć nawet +14 stopni.

Na północy kraju wiatr pozostanie umiarkowany. Na pozostałym obszarze słaby lub niemal bezwietrznie. Jedynie w górach powieje halny w porywach do ponad 100 km/h.

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników