czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Nie żyje 62-latek, a 38-latek w szpitalu

spot_imgspot_img

Do poważnego wypadku doszło w sobotę (1 sierpnia), w miejscowości Lipiny koło Dąbrowy Tarnowskiej (województwo małopolskie). Jak wstępnie ustaliła policja prowadzący ciągnik rolniczy 38-latek, z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do rowu melioracyjnego. Ciągnik przewrócił się i przygniótł traktorzystę. Interweniowała straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Stan mężczyzny był ciężki. Do akcji zadysponowano więc helikopter Lotniczego Pogotowie Ratunkowego. Śmigłowiec przetransportował rannego mężczyznę do Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. W akcji brały udział jednostki straży pożarnej z PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, oraz OSP Luszowice i OSP Szarwark. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Zginął na miejscu

Mniej szczęścia miał natomiast 62-letni rolnik, który również w sobotę (1 sierpnia br.), z pola miejscowości Olszowa nieopodal Zakliczyna (także w województwie małopolskim), zwoził ciągnikiem bele słomy. Niestety, na górce traktor z przyczepą przewrócił się i przygniótł kierującego. Rolnik zginął na miejscu. Przyczyny zdarzenia bada policja. Policja i służby ratownicze apelują do rolników i pracowników rolnych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas polowych prac.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Miejska Policji w Tarnowie, OSP Luszowice

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników