piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Ocalili młodego bociana. Brawo Wy!

Bociany to stały element polskiego wiejskiego krajobrazu. W wielu regionach cieszą się one ogromną sympatią, dlatego tym bardziej warto wspomnieć o zdarzeniu które miało miejsce 28 lipca 2020 roku w miejscowości Roczyny w powiecie wadowickim.

Spadł z dużej wysokości

Mieszkańcy wsi zauważyli, że z gniazda usytuowanego na przyszklarniowym kominie wypadł młody bocian. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Andrychowie. W tej sytuacji dyżurny operacyjny zadysponował zastępy obsługujące wielozadaniowe pojazdy: GBARt 2,5/24 i SHD 23.

Strażacy chwalą mieszkańców

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ocenie stanu i ostatecznie umieszczeniu ptaka w gnieździe przy wykorzystaniu drabiny przystawnej typu D14W – informuje mł. bryg. Jacek Kolber z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Dodajmy, że strażacy z uznaniem na swojej internetowej stronie informują o: „odpowiedzialnej postawie mieszkańców Roczyn”.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal alarmowy osp.pl

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników