niedziela, 8 września, 2024
spot_img

Nexide® 60 CS nowy insektycyd dedykowany producentom zbóż i rzepaku

Nexide® 60 CS unikalna moc płynąca z bezpiecznych mikrokapsułek

Na podstawie zezwolenia MRiRW R-198/2019 środek Nexide® 60 CS może być wprowadzony do obrotu na polski rynek jako insektycyd do zwalczania szkodników w uprawach zbożowych i rzepaku.

Insektycyd Nexide® 60 CS jest nowoczesnym pyretroidem, w którym cząsteczki substancji czynnej gamma-cyhalotryny zostały zamknięte w mikrokapsułkach, co stanowi o jego unikalności. Forma zawiesiny mikrokapsuł powstała z myślą o zwiększeniu użyteczności, skuteczności środka oraz bezpieczeństwa użytkowników tego insektycydu. Korzyści z unikatowej formy produktu są następujące: produkt szybko działa, jest skuteczny w niskiej dawce, wyróżnia się wydłużonym okresem działania w porównaniu do innych pyretroidów, uwalnianie substancji czynnej jest kontrolowane, lepiej miesza się z innymi preparatami, jest bardziej odporny na zmywanie i nie ma mowy o mikropyleniu środka.

Nexide® 60 CS to jedyny tak stężony insektycyd dedykowany producentom zbóż i rzepaku, który może być stosowany w znacznie mniejszej dawce – zaledwie 50-80 ml/ha.

Nexide® 60 CS chroni uprawy przed szkodniki takimi jak:

mszyce, które wysysają soki roślinne i które są wektorami wirusów groźnych dla roślin chorób. W efekcie uszkodzeń dochodzi do znacznej redukcji plonu ziarna i pogorszenie jego wartości użytkowej;

skrzypionki, których larwy zjadając tkankę liścia znacznie ograniczają jego powierzchnię asymilacyjną, a uszkodzone miejsca stają się łatwą drogą infekcji dla patogenów;

chowacze, których larwy żerując drążą w nerwach rośliny chodniki, następnie przenoszą się do pędów i dokonują podobnych szkód. W efekcie zaburzony zostaje transport składników pokarmowych, wody i asymilatów w roślinie. Uszkodzone tkanki porażane są przez patogeny. Wszystko to może wpływać na zamieranie silnie uszkodzonych organów, zmniejszenie plonowania i pogorszenie jakości plonu.

słodyszek rzepakowy, który wgryza się do pąków, żerując w nich uszkadza słupek i pylniki kwiatów, co uniemożliwia prawidłowe zapylenie. Zniszczenie pąków w kwiatostanie skutkuje nierównomiernością rozłożenia łuszczyn, nieprawidłowym dojrzewaniem, często pękaniem i osypywaniem się nasion. W przypadku rzepaku jarego, który bywa silniej uszkadzany przez słodyszka, kwiatostany w okresie zwiększonej wilgotności i opadów dodatkowo mogą być zainfekowane szarą pleśnią.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Źródło: materiały fmcagro.pl

spot_imgspot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników