środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Blisko 32 miliony ludzi dotkniętych suszą na południowym zachodzie Afryki

spot_img

Kilkumiesięczny brak opadów w Angoli według ONZ doprowadził do ogłoszenia największej suszy od ponad 40 lat. Niedostatek opadów wpłynął na ponad 30 milionów ludzi. Susza w Angoli dotknęła takie uprawy jak: kukurydza zwyczajna, proso, maniok jadalny, ziemniaki, bataty oraz różnego rodzaju owoce. Największą powierzchnię zajmuje kukurydza, która obsiewana jest na pond 800 900 ha.  Angola została zagrożona brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. Według ONZ rolnicy porzucają swoje gospodarstwa i emigrują do miast oraz przenoszą się do Namibii.

Niestety Namibia również walczy z bardziej suchymi warunkami niż zwykle. W Namibii aż 50% zatrudnienia dotyczy sektoru rolniczego.

Z suszą zmaga się również Tajwan.  Ogłoszono, że tak wielka susza miała miejsce ostatnio 67 lat temu. Zbiorniki wodne w kraju są na skrajnie niskim poziomie. Aby zapobiec katastrofie hydrologicznej rząd postanowił odcinać dostawy wody 2 razy w tygodniu. Fabryki zostały zobligowane do znacznego ograniczenia zużycia wody.

Wszystkie grunty orne, które wynoszą 23% wyspy zostały dotknięte niedoborem opadów. Główną uprawą rolniczą jest ryż oraz owoce egzotyczne. Niewielki procent sektora rolniczego stanowi hodowla bydła, drobiu i jedwabników.

Źródło: BBC, AFP

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x