W niedzielę o poranku temperatura spadła do lokalnie -4 stopni na wysokości 2 metrów na Pomorzu Zachodnim ( Kaszuby) oraz na Suwalszczyźnie.
Najbliższa noc będzie jeszcze zimniejsza, jednakże w innych regionach. Najzimniej będzie w miejscowości Poronin, Jabłonka w Małopolsce, gdzie temperatura może spaść do -8/-6 stopni. W zastoiskach mrozowych Podkarpacia (Kolbuszowa, Cieszanów), Małopolski, Lubelszczyzny i Górnego Śląska temperatura spadnie do -3/-5 stopni. Na pozostałym obszarze od Podlasia po Lubelszczyznę, Góry Świętokrzyskie, Małopolskę, Podkarpacie, Górny Śląsk odnotujemy -3/-1 stopień. Na zachodzie i w centrum kraju zobaczymy od -2 stopni w zastoiskach mrozowych do 0/+1 stopnia na pozostałym obszarze. Nieco cieplej na Warmii, Kujawach, północy Łódzkiego, północy Wielkopolski, Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, gdzie zobaczymy minimalnie +1/+4 stopnie, a lokalnie na wybrzeżu +5/+6 stopni. Tutaj również najwięcej chmur i mgieł, które na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu miejscami będą bardzo gęste.
Jutro nadal będziemy oddychać arktycznym powietrzem. W Giżycku będzie maksymalnie +5 stopni. Od Roztocza po Lubelszczyznę, Mazowsze, Warmię i Mazury, Żuławy +6/+7 stopni. W centrum i na północy +8 stopni. Najcieplej na południu i zachodzie +9/+10 stopni, do +11/+12 stopni w okolicy Nysy, Cieszyna.
Na niebie w centrum, na zachodzie i południu dominować będzie słońce. Na północy i wschodzie będą to chmury, z których od Lubelszczyzny po Podlasie, wschód i północ Mazowsza oraz Warmię, Mazury i Żuławy pojawiać się będą bardzo drobne przelotne opady krupy śnieżnej.
Na koniec dodam dwie ciekawostki. Jedna mówi nam że od środy zrobi się o 5-10 stopni cieplej o każdej porze doby. Druga natomiast tyczy się opadów. Wkraczamy w kolejny okres z dominacją wyżów. Do końca października deszczowe dni będzie można policzyć na palcach jednej ręki.
Łukasz Sieligowski