sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Nad nami przemknie kolejny front atmosferyczny [POGODA]

W Irlandii i Anglii we wtorek spodziewane są bardzo silne wichury. Na wybrzeżu Irlandii wiatr ma przekroczyć prędkość 110/115 km/h.

W Polsce we wtorek w godzinach popołudniowych prędkość wiatru rozpędzi się do maksymalnie 35 km/h w województwach środkowej Polski. Nieco słabiej do 25 km/h powieje na wschodzie i zachodzie oraz północy. Słaby wiatr powieje na południu kraju – do 15 km/h. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu, na południu kraju z północy i północnego zachodu.

Jeśli chodzi o zachmurzenie i opady to te w ciągu dnia pojawiać się będą przede wszystkim na wybrzeżu środkowym, wschodnim oraz na północy Warmii i Mazur oraz na Suwalszczyźnie. Podczas burz powieje do 70 km/h. Im bardziej na południowy zachód tym mniejsze szanse na opady i tak na południowym zachodzie nie ma najmniejszych szans na opady deszczu.

Temperatura o poranku spadnie do 11/13 stopni na zachodzie kraju, do 14/16 stopni na pozostałym obszarze. Między Toruniem a Warszawą około 17 stopni.

Wtorek termicznie odbierzemy jako pierwszy jesienny dzień.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura podniesie się do maksymalnie 17/19 stopni od wybrzeża po północną Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. 19/21 stopni zobaczymy od Pomorza Zachodniego po północną Wielkopolskę, północne Kujawy i Mazowsze aż po Podlasie. Na pozostałym obszarze 22/23 stopnie.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x