piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Nabór dla grup producenckich zakończony

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wstępnie podsumowała zakończony wczoraj (31 maja br.), nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020. Był to już dziewiąty nabór wniosków o tego rodzaju wsparcie. Łącznie w dziewięciu naborach wpłynęło 495 wniosków o przyznanie pomocy. Do tej pory ARiMR wydała też 465 decyzji o przyznaniu wsparcia na łączną kwotę 667,76 mln zł. Liczba ta może jednak ulec zmianie wraz z ostateczną oceną merytorycznej strony wniosków.

Nawet 100 tysięcy euro rocznie 

Grupy i organizacje producenckie ubiegające się o ten rodzaj wsparcia po akceptacji wniosków  mogą liczyć nawet na 100 tys. euro rocznie wypłacane przez pierwsze pięć lat działalności. Pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej uznania i stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji i wynosi odpowiednio: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9, w trzecim – 8, w czwartym – 7 i w piątym – 6. Natomiast maksymalny limit pomocy to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznania wsparcia. Więcej szczegółów dotyczących tej formy pomocy znaleźć można na stronie internetowej Agencji. Zakończony wczoraj nabór trwał od 15 kwietnia.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay
 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x