czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Na niebie coraz więcej rozpogodzeń przez co zrobi się zimno [POGODA]

spot_img

Czwartkowy poranek pogodny będzie na wschodzie i południu a także na środkowym wschodzie. Do centrum o poranku z zachodu zmierzać będą stopniowo chmury, które szczelnie zakryją niebo. Temperatura spadnie tutaj do 6/9 stopni. Przy gruncie spadek temperatury do 3/7 stopni. Na zachodzie i północy gdzie chmur i opadów brakować nie będzie temperatura nie spadnie poniżej 12/14 stopni. Najwięcej opadów będzie między Piłą, Szczecinem a Słupskiem- chwilami może padać ulewnie.

Przed południem front cofać się ma na wschód, w związku z czym około południa przelotne opady przyniesie od Kępna po Kalisz, Łódź, Toruń, Gdańsk, Kościerzynę, po południu opady odsuną się nad Warmię, zachodnie Mazowsze i wschodnie Kujawy. Na pozostałym obszarze słonecznie z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem.

Temperatura w południe podniesie się do 15 stopni na Warmii, Kujawach, zachodzie Mazowsza, 17 stopni od Kaszub po Wielkopolskę, Łódzkie, Mazowsze do 18/20 stopni na pozostałym obszarze. Na Ziemi Lubuskiej i Lubelszczyźnie możemy liczyć na 22 stopnie Celsjusza.

Wiatr o poranku słaby dzięki czemu możliwe będą lokalne zamglenia i mgły w kotlinach górskich. W ciągu dnia wiatr rozpędzi się do około 20/40 km/h zwiększając odczucie chłodu.

W piątek na froncie ciepłym popada głównie na zachód od Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska. W sobotę znacząco się ociepli, jednak już po południu nadciągnie front chłodny po czym w niedzielę temperatura ponownie spadnie poniżej 20 stopni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x