sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Możliwe wezbrania na odrze i mniejszych rzekach Dolnego Śląska

spot_img

Po wczorajszych burzach na Ziemi Lubuskiej i w południowej Małopolsce oraz dzisiejszych opadach miejscami od Warmii po Mazowsze, Tatry od piątku padać będzie mocniej i więcej.

W nocy przelotne opady możliwe będą na środkowym Mazowszu, jednak do rana już nigdzie na wschodzie i w centrum padać nie będzie.  Nowa porcja opadów, tym razem ciągłych od godzin rannych obejmować zacznie Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie. Około południa na krańcach zachodnich opady ustaną, zaś padać zacznie od Opolszczyzny po Wielkopolskę, Pomorze Środkowe. Po południu zachód już bez opadów. Deszcz a nawet lokalne burze zawitają nad Kaszuby, Kujawy, Ziemię Łódzką, Górny Śląsk, Małopolskę. Nieco słabsze i bardziej lokalne, przelotne opady pojawią się po południu i wieczorem od Podkarpacia po Lubelszczyznę, Mazowsze, Warmię.

W sobotę szczególnie intensywne opady deszczu przejdą w pasie od Kotliny Kłodzkiej po południe Ziemi Lubuskiej- na Pogórzu i w górach spadnie nawet do 50 mm deszczu.

W związku z intensywnymi opadami deszczu możemy liczyć się z falą wezbraniową na Odrze i rzekach na Dolnym Śląsku, które początek biorą w górach. Podtopienia będą możliwe już w sobotę wieczorem. W niedzielę w tych regionach kolejne opady, które będą pogarszać sytuację na rzekach.

Temperatura na zachodzie kraju do czasu opadów wzrośnie do 17/18 stopni. Jednak po południu nastąpi spadek temperatury do zaledwie 12/14 stopni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x