środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Monsun deszczowy w Polsce definitywnie dobiegł końca [POGODA]

spot_img

Nie wiadomo kiedy w wielu regionach spadnie najbliższy deszcz. Być może będą lokalnie miejsca, gdzie do końca września nie spadnie kropla deszczu.

Minionej nocy na pogórzu pojawiły się pierwsze przymrozki. Najbliższa noc będzie cieplejsza z racji dużej ilości chmur na froncie ciepłym, z których nie spadnie nigdzie kropla deszczu. O poranku na południu poczujemy 10/12 stopni. Na wschodzie, zachodzie i w centrum 12/15 stopni. Na północy 9/11 stopni.

W ciągu dnia chmury szybko odsuną się za wschodnią granicę i pojawi się słońce. Na pozostałym obszarze od rana do wieczora słońce na zmianę z chmurami ale bez opadów. Dopiero wieczorem na północy kraju w wielu miejscach pokropi.

Temperatura po południu wyniesie od 19/20 stopni na północy i Podlasiu, 21/22 stopni na Lubelszczyźnie i Mazowszu, 23 stopni w centrum i na zachodzie. Najcieplej do 24/25 stopni od Dolnego Śląska po Opolszczyznę i Małopolskę.

Wiatr powieje słabo na południu kraju w porywach do 20 km/h. Na pozostałym obszarze podmuchy południowo zachodniego wiatru przekroczą pułap 30 km/h.

Czwartek zapowiada się o wiele bardziej wietrzny, ale nadal suchy i większych opadów w Polsce nie widać na horyzoncie. Wkraczamy w okres suchy, który zaprowadzi nas do suszy. Od teraz na swoich polach obchodźmy się z wilgocią jak ze złotem, aby jej nie marnować i odpowiednio wykorzystać.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x