sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Międzynarodowe Targi Poznańskie z nowym zarządem

spot_img

4 marca br. Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły skład nowego Zarządu Grupy Kapitałowej MTP. Prezesem Zarządu GK MTP został Tomasz Kobierski, dotychczasowy wiceprezes tego gremium.
Na stanowiska wiceprezesów wybrano: Elżbietę Roeske (dotychczasową Wiceprezes Zarządu GK MTP) i Filipa Bittnera (do tej pory Dyrektora Grupy Produktów MTP i Prezesa Zarządu Spółki Nowy Adres S.A.).
Nowo wybrany Zarząd rozpocznie swoją kadencję po zwyczajnym zgromadzeniu wspólników planowanym na połowę maja br.

 

Dossier Prezesa Tomasza Kobierskiego

Tomasz Kobierski jest Absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studiów menedżerskich Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od początku swojej kariery zawodowej (od 1998 roku) jest związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Od 2007 roku zasiada w Zarządzie Grupy MTP, pełniąc funkcję wiceprezesa. Od 2017 roku był też wiceprezesem zarządu Grupy MTP zasiadającym w prestiżowej Radzie Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Rada ta podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Na Stanowisku Prezesa Zarządu GK MTP Tomasz Kobierski zastąpi Przemysława Trawę, który kierował nimi od 2015 roku

 

Wiceprezesi Zarządu GK MTP

Elżbieta Roeske jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła studia w zakresie zarządzania i marketingu. Od 1995 roku jest związana z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Obejmowała funkcje związane z zarządzaniem i organizacją imprez targowych począwszy od poziomu referenta, poprzez stanowisko kierownika zespołu organizacji tragów, szczebel dyrektora projektu, po funkcję Dyrektora Grupy Produktów. Od stycznia 2020 roku objęła stanowisko Vice President EU Relations w EMECA (European Major Exhibition Centres Association).

Filip Bittner  – absolwent Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu na kierunku Filologia oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Neofilologia. Wykształcenie menadżerskie oraz kompetencje zarządzania finansami i tworzenia strategii sprzedaży zdobywał w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Karierę zawodową rozpoczął w Wielkopolskim Ośrodku Promocji i Informacji w Poznaniu oraz w Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Z targami poznańskimi związany jest od 2007 roku. Stanowisko Dyrektora Grupy Produktów pełni od 2010 roku. Od roku 2014, jako członek rady nadzorczej Targów Lublin, nadzoruje działalność spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności. Od roku 2019 pełni także funkcję prezesa zarządu Spółki Nowy Adres S.A.

Gratulacje od Redakcji

W imieniu całej redakcji składamy najserdeczniejsze gratulacje Nowemu Zarządowi i życzenia wielu sukcesów w pracy na rzecz rozwoju polskich rynków, ze szczególnym uwzględnieniem branży rolniczej.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: MTP

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników