środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Mężczyzna bezmyślnie wytruł pszczoły

spot_img

Jak w piątek poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty. Mężczyzna ten, w nocy z 8 na 9 lipca br. udał się na łąkę sąsiada, na której stały ule. 45-latek wpuścił w tzw. wylotki środek do nabłyszczania kokpitu samochodowego, bo jak później oświadczył: „chciał, aby pszczoły wyleciały ze swoich domków”.

Padło 112 kilogramów pszczół

Do odkrycia skutków tego czynu doszło nad ranem 9 lipca br. kiedy to właściciel pasieki zauważył pozaklejane plakiem otwory. Pszczelarz stwierdził też, że jego pszczoły pozdychały. Sprawca, poprzez wprowadzenie substancji chemicznej dokonał otrucia około 112 kg owadów. Pokrzywdzony hodowca wycenił wartość szkody na kwotę 12 800 złotych.

Sprawcy grozi 5 lat więzienia

Sprawcę ujęto i przewieziono do szczycieńskiej komendy policji. Usłyszał on już zarzuty. Zgodnie z art. 288 §1 kodeksu karnego w brzmieniu: Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Osuchów – znaleziono prawie 2 mln martwych pszczół

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników